Start-up gyűjtemény
Nemzetközi hírek
Az Event Manager Blog állandó jelleggel gyűjti, és rendszeresen listázza a rendezvényes start-up megoldásokat, és rendszeresen bemutatja a legígéretesebbeket. A nyári termésből szemezgettük olyan megoldásokat, amelyek a rendezvények gyakori kihívásaira keresnek válaszokat.
A Virtual Event Bags azt szállítja, amit a neve ígér: a nagy, kényelmetlen, akár egész napon át cipelt welcome csomagok helyett egy jól kezelhető felületet ad, ahova a szponzorok maguk tölthetik fel ajánlataikat. Bár több nagyobb cég saját applikációval oldja ezt meg, ez az oldal egy általános, jól használható felületet kínál. A kész csomag a rendezvény előtt megosztható, saját app-ba integrálható, és a használatáról pontos kimutatás készíthető, így a szponzorok felé visszacsatolás is érkezik ajánlataik fogadtatásáról – és még a fákat is védjük vele.
A cloudmic alkalmazás a résztvevők okostelefonjait alakítja kérdezőmikrofonná, így nem kell megvárnunk, amíg a hostess odaér hozzánk. Az applikáció segítségével a kérdésünk mellett azonnali visszajelzéseket küldhetünk az előadónak, aki természetesen valós időben készülő kimutatáson követheti nyomon a közönség bevonódási arányát. Az app hátránya, hogy a résztvevőknek le kell töltenie, és netkapcsolat szükséges hozzá.
Egy másik irányú, izgalmas fejlesztés a Catchbox, ami egy szivacskockába ágyazott, dobálható mikrofon, Kickstarteres finanszírozással, ami a résztvevők aktív bevonására is épít, így kiváló ice-breaker is egyben.
Az Eversnap alkalmazás az eseményről (legyen az esküvő vagy céges rendezvény) a résztvevők által készített képeket gyűjti össze. Ez is alkalmazás, viszont a használatához nem szükséges internetkapcsolat (később is szinkronizálhat). A vendégeket az app-ról és az esemény kódjáról informálni kell, onnantól kezdve viszont már automatikusan gyűlnek a képek, amit igény szerint ki lehet egészíteni helyszíni valós idejű vetítéssel is (ahogy érkeznek a képek, rögtön kivetíthető a galéria), ezt moderátori szolgáltatással is támogatják. A hashtag-gel rendelkező képek gyűjtésére és megjelenítésére is alkalmas az applikáció.
Az Eventreviews.com oldal is a közösség erejére épít, elsősorban a nagyobb nyilvánosságot kapó eseményeknél működőképes a koncepció. Az oldalon regisztráltak mindössze 140 karakterben mondanak véleményt az adott eseményről, tehát tömör, áttekinthető visszajelzések gyűlnek össze. A rendezvények iránt érdeklődők pedig helyre (városra) és eseményre is kereshetnek, amikor programjukat tervezik.
A Venovis a mikro-lokációs szolgáltatásokra épül, és nagy jövő előtt áll. Tipikus használata a rendezvények során például a sorban állókkal való kommunikáció, egy-egy szekcióra vonatkozó, vagy egy nagyobb csarnokban a helymeghatározást segítő célzott információátadás.
A Facebook által nemrégiben megvásárolt Oculus Rift fejlesztésnek több alternatívája is bemutatásra került a közlemúltban. Míg az Oculus Rift élmény egy, a nézőre helyezett szemüvegből bontakozik ki, és a környezetet teljesen kizárja, a Kickstarteren most futó Vrvana Totem mindezeken felül két előre néző kamerával is rendelkezik, tehát szükség szerint meg tudja jeleníteni a külvilág képét is.
A résztvevő testének jobb bevonására, mintegy joystick-szerű használatára épít a TriBeCa filmfesztiválon bemutatkozott, a National Film Board of Canada megbízásából készült Circa 1948 installáció.
Forrás: Event Manager Blog, Mashable